Filharmonicy Wiedeńscy 1 oz. - Srebrna moneta bulionowa

Moneta bulionowa Filharmonicy Wiedeńscy jest określana mianem najpiękniejszej monety bulionowej; uważana za arcydzieło sztuki numizmatycznej. Nazwa monety pochodzi od jednej z najbardziej uznanych orkiestr świata. Chętnie jest nabywana ze względu na wartość samego kruszcu, ale ceniona również przez numizmatyków – kolekcjonerów. Srebrne monety Wiener Philharmoniker są wybijane ze srebra próby 999. Jest to jedyna europejska srebrna moneta bulionowa denominowana w euro.

Dostępność: W magazynie

150,00 zł

Szczegóły

rewers: Symetrycznie położone instrumenty – wiolonczela, po obydwu jej bokach – skrzypce i altówka, na górze – róg francuski, fagot oraz harfa. Na górze monety napis: Wiener Philharmoniker.

awers: Wielkie Organy, które znajdują się w największej sali koncertowej Musikverein – Golden Hall. Nad wizerunkiem napis: Republik Osterreich. Pod wizerunkiem podana próba, waga, wartość nominalna oraz rok emisji.

Dodatkowe informacje

Metal srebro Ag 999
Masa 1 oz
Nominał 1,5 euro
Nakład otwarty
Wymiar 37 mm
Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką cookies.     Nie pokazuj więcej tego powiadomienia