O produktach inwestycyjnych

Mennica Polska zwraca uwagę, iż lokowanie kapitału w produkty inwestycyjne wiąże się z ryzykiem inwestycyjnym. Ceny sztabek oraz monet bulionowych uzależnione są od aktualnych notowań kruszców. Przed podjęciem decyzji o zawarciu danej transakcji każdy inwestor powinien rozważyć, czy dana transakcja jest odpowiednia w odniesieniu do indywidualnej sytuacji finansowej i stawianych celów. Rekomendujemy również, aby skorzystać z profesjonalnego doradztwa przed podjęciem ostatecznej decyzji.

ZŁOTO
Złoto jest jedną z bezpieczniejszych form lokowania kapitału. Jest odporne na zmieniające się warunki ekonomiczne, postęp technologiczny i zmiany ideologiczne. Historia pokazuje, że w czasach kryzysów złoto zawsze zyskiwało na wartości. Dodatkowym atutem tego najszlachetniejszego z kruszców jest fakt, że złoto to niezwykle trwała, niemal niezniszczalna forma kapitału, która była, jest i będzie honorowana w każdej epoce i w każdym miejscu.

Proponowane Państwu złoto inwestycyjne pochodzi bezpośrednio z Mennicy Polskiej - firmy, która jest jedynym producentem sztabek złota i monet bulionowych w kraju oraz największym podmiotem na tym rynku w Polsce. W ofercie sklepu Mennicy Polskiej dla klientów Banku znajdują się sztabki złota o gramaturach: 1g, 2g, 5g, 10g, 20g, 31,1 g, 50g, 100g, 250g, 500g, a także złote monety bulionowe Mennicy Polskiej oraz zagranicznych mennic.
Złoto inwestycyjne jest zwolnione z podatku VAT.

Zachęcamy ponadto do skorzystania z usługi przechowania zakupionego w Mennicy Polskiej złota inwestycyjnego. W celu ustalenia kosztu przechowania uprzejmie prosimy o kontakt z konsultantem, gdyż opłata uzależniona jest od gramatury przechowywanego złota inwestycyjnego oraz okresu przechowywania. Zainteresowanych tą usługą prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 22 656 45 71.

SREBRO
Srebro oferowane przez Mennicę Polską to srebro najwyższej jakości, z najlepszą ceną i z natychmiastową dostawą do domu. Wszystkie sztabki srebra dostępne w sklepie Mennicy pochodzą wyłącznie od uznanych światowych producentów srebra (sztabki srebra ze znakami Umicore). W ofercie są również srebrne uncjowe monety bulionowe tj. Liść Klonowy, czy Filharmonicy Wiedeńscy.

Ważna informacja dla klientów i osób prowadzących działania inwestycyjne: srebro objęte jest 23% stawką VAT, a jego cena w Polsce ustalana jest na podstawie bieżącego kursu srebra (LBMA Silver Price) oraz aktualnego kursu USD / PLN.

MONETY KOLEKCJONERSKIE oraz NUMIZMATY
Moneta od zawsze była symbolem sukcesu i władzy. Przynosiła nadzieję na zysk i powodzenie. Monety zmieniają historię i są jej zwierciadłem – ich wizerunki przypominają władców, miasta i wydarzenia. Wartość monet zazwyczaj rośnie z ich wiekiem. Ten, kto ma je w ręku, ma więc także obietnicę zysku.

Mennica Polska od lat zajmuje czołowe miejsce w rankingu mennic na świecie. Monety wybite z naszym historycznym znakiem M/W często zyskują status rarytasów poszukiwanych na rynku w Polsce i na świecie. W Mennicy Polskiej powstają co roku monety przedstawiające kilkadziesiąt tematów. Ich różnorodność pozwala naszym klientom wybrać prezent na każdą okazję. Ten sam temat wybijany jest często w wersji stopowej i kruszcowej ze srebra i złota.

Numizmat to unikatowy wyrób inspirowany monetami, rozwijający lub dopełniający koncepcję monety. Każdy numizmat posiada indywidualny certyfikat autentyczności Mennicy Polskiej, który można uzupełnić o osobiste treści. Staje się wtedy doskonałym okazjonalnym prezentem.

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką cookies.     Nie pokazuj więcej tego powiadomienia